Ancenes atpūtas dārzs
atrašanās vieta:
Jēkabpils novads
projekta apraksts:
Projekta idejas autori plāno ierīkot atpūtas dārzu ar vairākiem elementiem:
  • izglītojošu dabas taku ar ģeogrāfiski tipiskās faunas vides objektiem, lai ģimenes ar mazajiem dabas pētniekiem šajā dārza zonā varētu darboties un iepazīt dabas daudzveidību. Taku plānots papildināt arī ar atjautības uzdevumiem, mini foto orientēšanos u.tml.
  • aktivitāšu taku dažāda vecuma apmeklētājiem, kurā no priedes koka izgatavoti šķēršļi un izveicības pārbaudījumi, piemēram, balansa taka, ciņu un “sēņu” taka, horizontālie un slīpie tīkli u.tml.
  • multifunkcionālu pergolas tipa lapeni visiem, kuri vēlas apsēsties pēc pastaigas pa dārzu, lai izbaudītu augļu koku dārza burvību dažādos gada laikos, nobaudītu līdzpaņemto tēju ar kādu ābolu vai plūmju rausi. Lapene varētu tikt izmantota kā skatuvīte dažādos dārza svētkos (brīvdabas koncerti, izrādes, pasākumi dažādām vecumu grupām un interesēm) un īpaši Ancenes Ražas festivālā, ko plānots ieviest kā kopienas ikgadēju tradīciju;
  • ar laukakmeņiem izbruģētu ugunskura vietu ar metāla statīvu un ugunskura katlu, kas būtu īpaši novērtēta lieta talkas un svētku dienās!
Viedais sols un velo apkopes stacija
atrašanās vieta:
Gulbenes novads
projekta apraksts:
Projekta idejas autori plāno Gulbenes pilsētas centrā ieviest pirmo viedo solu un velo apkopes staciju, norādot, ka Gulbene ir nozīmīgs punkts starptautiskajā Zaļo ceļu projektā, kā arī pilsētai cauri vijas starptautiskaisTour de LatEst velo maršruts. Idejas autori novērojuši, ka, atjaunojot dzelzceļa satiksmi no Rīgas, palielinājies velo ceļotāju skaits, jo vilcienā var viegli pārvadāt velosipēdu. Ejot līdzi laikam un izrādot rūpes par vidi, tiek dota priekšroka velosipēdam kā galvenajam pārvietošanās līdzeklim, kā arī tādiem mobilitātes rīkiem kā elektriskie skrejriteņi, skrituļdēļi, velosipēdi. E-mobilitāte ir kļuvusi par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu, tomēr tas ikdienā prasa apkopi un uzlādi, lai nodrošinātu efektīvu un drošu funkcionēšanu. Regulāra velosipēda apkope neprasa sevišķas iemaņas, bet tā nav iespējama bez attiecīgajiem instrumentiem. Bieži gadās, ka neliela velosipēda apkope vai remonts ir nepieciešams, atrodoties ceļā. Šādos gadījumos tuvumā esoša publiski pieejama velosipēdu apkopes stacija ļautu operatīvi savest transportlīdzekli kārtībā, ietaupot laiku un naudu. Protams, gan uzlādi, gan remontu var veikt mājās, taču ne vienmēr spējam ieplānot, kad riepa izlaidīs gaisu, vai būs nepieciešama ierīces uzlāde līdz veiksmīgai nokļūšanai mājās. Finansējuma saņēmēji pauž pārliecību, ka gulbenieši un viesi novērtēs šo risinājumu, un tas kalpos ne tikai kā ērta un funkcionāla atpūtas vieta, bet arī radīs mūsdienīgu un pašpietiekamu risinājumu.
Sarkanais tunelis
atrašanās vieta:
Rīga
projekta apraksts:
Akcentējot un norādot uz to, kas īpašs Sarkandaugavā, uz ko vedina jau pats tās nosaukums, Sarkandaugavas attīstības biedrība plāno apgleznot Sarkandaugavas vienīgo tuneli. Tuneļa zīmējumu tēma - dabas un cilvēku radītas lietas, kas iedzīvotājiem asociējas ar vārdu “sarkans”. Sākot no čili, tomātiem, zemenēm, pīlādžiem, magonēm, rozēm un amariļļiem un beidzot ar sarkankrūtīti, pandu, staltbriedi, Marsu un Latvijas karogu. Gleznojumā plānots iekļaut vēl daudzas citas lietas un tās visas izvietojot neparastā kompozīcijā, atzīto ielu mākslinieku Daiņa Rudens un Ērika Caunes izpildījumā.
Ar projekta uzvarētajiem
sazināsimies atsevišķi!
ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.