Šūpoles Daugmales pagastā
atrašanās vieta:
Nāves sala, Daugmales pagasts
projekta apraksts:
Projekts tiek pieteikts balstoties uz ļoti nozīmīgu Latvijas vēstures personu – Latviešu strēlnieku pulku dibinātāju – Jāni Goldmani. Tieši viņš ir bijis galvenais latviešu karaspēka daļu idejas virzītājs, aizvadot neskaitāmi daudz smagas pārrunas ar tā laika valdošo varu. 1915.gada 10.augustā, sadarbībā ar rakstnieku K.Skalbi, Jānis Goldmanis publicēja uzsaukumu latviešu tautai “Pulcējaties zem latviešu karogiem!”. Šī uzsaukuma rezultātā tika noformēti 8 strēlnieku bataljoni. Jāni Goldmani nodēvēja par “Strēlnieku tēvu”.  Viņš arī bija biens vienu no dedzīgākajiem cīnītājiem par Latvijas neatkarību.  2024.gada 27.jūlijā, Ķekavas novadā, Pirmā pasaules kara kauju vietā - Nāves salā tiks rīkots plašs un neaizmirstams pasākums par godu Nāves salas pieminekļa simtgadei. Šī pasākuma ietvaros ir iecere izveidot jaunu godināšanas objektu – mūsu novadnieka - Jāņa Goldmaņa šūpoles. Kādēļ tieši šūpoles? Šūpoles ir neatkarības dzimšanas simbols. Tām pretīm -  Daugavas malā, kur agrāk atradās Jāņa Goldmaņa dzimtās mājas “Vēveri”, ir divas egles, kurās tika kārts Goldmaņa šūpulis. Ļoti ceram, ka šis objekts var tikt atklāts Nāves salas simtgades pasākumā.
Parks Uzvaras ciemā
atrašanās vieta:
Gailīšu pagasts, Bauskas novads
projekta apraksts:
2021. gada pavasarī bariņam Bauskas novada Uzvaras ciema aktīvo iedzīvotāju dzima ideja - sakopt aizaugušu nostūri ciematā un izveidot tajā veloparku visu prasmju un līmeņu velobraucējiem, kā arī skrituļdēļu, skūteru un citu nemotorizētu ripojošo braucamrīku cienītājiem.  Turpmāko divu gadu laikā tika piesaistīti 25 vietējie uzņēmēji, kas atbalstīja ideju, piešķirot finansējumu, materiālus, darbaspēku un tehniku parka izveidei. Ziedošanas platformā projektubanka.lv iedzīvotāji projektam saziedoja vairāk kā 7000 eiro, vēlāk tika piesaistīts arī finansējums no Lauku Atbalsta dienesta. Vietējie iedzīvotāji nāca uz talkām un kopīgiem spēkiem tika sakopta veloparka teritorija.  Rezultātā 2023. gada vasarā tika veikti noslēguma darbi veloparka Uzvara teritorijā un parks rudenī tika nodots ekspluatācijā. Tas sastāv no 4 sadaļām - asfalta pumpu trases, tramplīnu līnijas, bērnu mācību parka un ieskrējiena kalniņa, kas vasarā tiek izmantots tramplīnu līnijai, savukārt, ziemā - kā slidkalniņš sniega prieku cienītājiem.  2024.gada pavasarī paredzēts svinēt veloparka atklāšanu. Taču līdz tam vēlētos veikt labiekārtošanas darbus un teritorijā blakus parkam izveidot atpūtas parku ar nelielu skatuvi, soliņiem, taciņām un apgaismojumu. Visā parka teritorijā vēlētos sastādīt kokus un apzaļumot, lai parkā ar prieku laiku var pavadīt ģimenes, bērni, veloparka un pagasta viesi.  Nepieciešams “punktiņš uz i” vienam lielam un skaistam iedzīvotāju iniciatīvas projektam. Mežpils karogs šeit būs savā īstajā vietā!
Kuģis pludmalē pie Viļakas ezera
atrašanās vieta:
Viļaka
projekta apraksts:
Vai ir iespējams īsts kuģis pludmalē, jautāja kāds piecgadīgs bērns, apmeklējot Viļakas ezera pludmali. Jā, tas ir iespējams, bet tikai ar Mežpils alus atbalstu. Uzstādot esošā pludmalē bērnu rotaļu laukuma kompleksu Kuģis, ikvienam bērnam piepildīs sapnis spēlēties ezera krastā īstā kuģī. Kamēr bērns ir tādā vecumā, kad viņam gribas izzināt pasauli, iemācīties kaut ko jaunu, pamēģināt jaunas lietas, kamēr bērni ir tie, kuri izvelk vecākus un vecvecākus no ērta dīvaina vai mājām, tikmēr mums ir jārada vide, kur bērniem būtu vieta, kur attīstīt savu zinātkāri un iespēja iekustināt arī vecākus un vecvecākus. Bērniem ir nepieciešams radīt iztēli – tāds tēls būtu kuģis, kur varētu uzburt nevienu vien pasaku un izspēlēt ne vienu vien spēli kopā ar draugiem vecāku/vecvecāku uzraudzībā. Palīdzi piepildīt bērnu sapni!
Ar projekta uzvarētājiem
sazināsimies atsevišķi!
ALKOHOLA LIETOŠANAI IR NEGATĪVA IETEKME. ALKOHOLISKO DZĒRIENU PĀRDOŠANA, IEGĀDĀŠANĀS UN NODOŠANA NEPILNGADĪGĀM PERSONĀM IR AIZLIEGTA.